הצטרפו אליי

עיקרי המצע

 

סיעת "מוצקין של כולנו", בהובלת אבי רוטמן, עוסקת מזה שנים בעשייה לשיפור איכות החיים, הסביבה, החינוך והרווחה של קריית מוצקין ותושביה.
הנושאים שלפניכם לא זכו להתייחסות מספקת מצד ראש העיר, חיים צורי, במשך שנות כהונתו הרבות.
אנו בטוחים כי בעזרת תמיכתכם, נוכל לעסוק בהם ברצינות ובמסירות, ולקדמם ביתר שאת בשנים הבאות.

 

איכות החיים והסביבה

הקמת קיר אקוסטי
לאורך מסילת הרכבת ולאורך כביש 4, דרך עכו

אלפי המשפחות המתגוררות לאורך מסילת הרכבת וכביש 4 סובלות באופן יומיומי ממפגעי רעש טורדניים.
"מוצקין של כולנו" תפעל למען הקמת קיר אקוסטי שקוף, שיחליש את הרעש ביותר מ-34 דציבלים – ובכך ישפר לאין ערוך את חיי התושבים, ויעלה את ערך הדירות.
קיר אקוסטי דומה הוקם השנה (2013) בכביש עוקף קריות (22), בעקבות דרישת ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי. אין כל סיבה שקיר כזה לא יוקם גם בקריית מוצקין, לרווחת התושבים.

הסרת אנטנות סלולריות מסוכנות
אימוץ תקן בטיחותי ופריסת כבלים במערכת הביוב

ברחבי קריית מוצקין, בסמוך למבני מגורים ומסחר, פזורות אנטנות סלולריות בעלות עוצמה רבה.
דוגמאות: על גג הבית שבדרך עכו 61, בבית פיקהולץ, על מגדל המים, על גג הקאנטרי ועל גגות בתי אבות.
"מוצקין של כולנו" תפעל להסרת האנטנות המסוכנות, ולאימוץ תקן זלצבורג, לפיו על אנטנות באזורי מגורים להיות בעוצמה מקסימלית של 0.1 יחידות קרינה ובהספק של עד 1 ווט. אנטנות בעלות עוצמה רבה יותר יוקמו במרחק מינימאלי של 250 מטר מאזורי מגורים.
זאת ועוד: בכוונתו לאפשר לחברות הסלולריות להעביר מידע בין האנטנות באמצעות כבלים אופטיים, שיפרסו בצנרת הביוב העירונית – במקום בו הקרינה אינה מסכנת איש.
בכל מקרה, לא נקבל עוד התקנה של אנטנות המסכנות את חיינו!

מעבר לאינטרנט קווי בבתי הספר
הגבלת שימוש בטלפונים ניידים וביטול תקשורת WIFI – המסכנת את בריאות התלמידים

מחקרים קובעים כי תקשורת אלחוטית בבתי ספר (WIFI), כמו גם שימוש רב בטלפונים ניידים, מסוכנים לבריאות התלמידים. על פי המחקרים, סביבות WIFI עלולות לגרום לנזקים נוירולוגיים שונים –  מקשיי ריכוז ולמידה ועד לסרטן המוח ולמחלות ניוון עצביות. ארגונים רפואיים ומדינות בכל העולם (גרמניה, רוסיה, בריטניה ועוד) כבר יצאו בהמלצות לשימוש באינטרנט קווי במקום אלחוטי בבתי הספר, וכן להגבלת השימוש בטלפונים סלולריים.
"מוצקין של כולנו" שמה למטרה לאמץ מסקנות מחקרים אלה בבתי הספר שבקריה: להעבירם לתקשורת קווית, להגביל שימוש בטלפונים ניידים – ולא לסכן את ילדינו לשווא. ראש הסיעה, אבי רוטמן, אף עומד בקשר עם השר לאיכות הסביבה, על מנת שיקדם פעולות אלה בכל בתי הספר במדינה.

הפסקת הזיהום שיוצרים מפעלים
מאבק במפעלים הגורמים למפגעי זיהום אוויר וריח

באזורנו קיימים מפעלים שמזהמים את האוויר וגורמים למפגעי ריח ללא כל הפרעה – ובאישור ראשי הערים.
"מוצקין של כולנו" תמשיך להילחם בצורה ממוקדת במפעלים אלה – בדרישה כי יפסיקו לזהם.
במאבק גדול אחד כבר ניצחנו בעבר: ועד הפעולה בראשות אבי רוטמן נאבק נגד מפעל קליל, שגרם לזיהום אוויר חמור בקריית מוצקין – והוביל לסגירתו.
אנו מתחייבים להמשיך ולהילחם בכל גורם מזהם בסביבתנו.

כניסה  חופשית לפארק
לכל תושבי קריית מוצקין

תושבי קריית מוצקין נדרשים לשלם עבור כניסה לפארק. אין לכך כל הצדקה. תושבי הקריה זכאים לכניסה חינם לפארק.
כיום, כספי הכניסה לפארק מופנים לשירותי השמירה והניקיון במקום. "מוצקין של כולנו" תפעל להקמת אטרקציות בפארק שייצרו רווחים – ויופנו לשירותים אלה.
בעבר הגשנו עתירה בנושא באמצעות עמותת "אדם טבע ודין". העתירה לא התקבלה, אך אנו בטוחים בצדקתנו – ונמשיך להילחם על כניסה חופשית לפארק לכל תושבי קריית מוצקין.

 

חנייה וארנונה

הוספת מקומות חנייה
למסחר ולמגורים

 • מסחר: בשדרות גושן קיים מחסור במקומות חנייה, ולכן המסחר במקום אינו מאושר (על ידי הוועדה לבניין ערים). אנו נפעל להוספת חניונים תת-קרקעיים בשדרות גושן, על מנת להפוך אותן לאזור מסחר חוקי ומשגשג.
 • מגורים: על פי התקן העירוני, לכל דירה שנבנית בקריית מוצקין מותרת חנייה אחת בלבד (לפי התקן, לכל דירה שגודלה יותר מ-120 מ"ר מוקצים 1.3 מקומות חנייה). אולם, משפחות רבות בעיר מחזיקות שתי מכוניות ובקריה מתפתחת מצוקת חנייה. "מוצקין של כולנו" תפעל לשינוי התקן, כך שיעמוד על 2 חניות לכל דירה שגודלה עולה על 80 מ"ר.

הפחתת תשלומי הארנונה
גובה התשלום – על פי המיקום וכמות הדירות ליחידת שטח

כ-98% מהדירות בקריית מוצקין משתייכות לאותו איזור, ועלויות הארנונה זהות לבית צמוד קרקע  ולדירה ברב-קומות. זה לא הוגן ולא הגיוני! על גובה הארנונה להיקבע על פי המיקום וכמות הדירות ליחידת שטח. כמו כן, יש להעניק פטור מארנונה לנכס ריק למשך 6 חודשים.

 

חינוך

תוכנית לשיפור ולחיזוק מערכת החינוך בעיר:

למרות שהמצב הסוציו-אקונומי בקריית מוצקין הוא הגבוה ביותר מבין כל הקריות, אחוז הזכאות לבגרות במוצקין הוא הנמוך ביותר (ראו טבלה למטה). בכוונת "מוצקין של כולנו" לפעול להוספת תקציב עירוני משמעותי למערכת החינוך בעיר, לחיזוקה ולמען תלמידיה.

להלן הסעיפים המרכזיים בתוכניתנו:

 • מגמות חדשות בתיכונים בעקבות הרצון להעלות את אחוז התלמידים הזכאים לבגרות, נסגרו מגמות רבות באורט מוצקין, שבהן למדו רבים מהתלמידים המתקשים. אנו סבורים כי זו טעות קשה, שיש לתקן בהקדם. בכוונתנו לפעול לפתיחת מגמות של מכניקה, אלקטרוניקה ועוד (על פי הנדרש), על מנת להעניק לתלמידים מתקשים חלופות, שיאפשרו להם ללמוד מקצוע ולהתפרנס בכבוד בעתיד.
 • עידוד המצוינות על ידי לימודי טכנאות והנדסאות לתואר ראשון; ובאמצעות הוספת מקצועות לתלמידי החטיבה העליונה: מדעית הנדסית, מדעי המחשב, ננו-טכנולוגיה, טכנולוגיות תקשורת, קולנוע ואמנות ועוד. נוסף לכך, "מוצקין של כולנו" תבדוק אפשרות להקמת קמפוס חינוכי למדע ולטכנולוגיה בקריה.
 • שדרוג תהליכי ההוראה, הלמידה והאקלים הפדגוגי על-ידי הפעלת כיתות חכמות ממוחשבות ב-30% לפחות מכלל הכיתות. כיתות אלה יחשפו מורים ותלמידים לשינוי בדרכי ההוראה והלימוד, ויאפשרו לימודים אינטראקטיביים מודרניים ויעילים.
 • הכשרה והטמעה של טכנולוגיות מתקדמות בתהליכי ההוראה והלמידה, תוך שימוש במדיות מגוונות; הקמת מעבדות מתקדמות בבתי הספר: מעבדות מחשבים, מעבדות מדעיות ומעבדות טכנולוגיות.
 • ייזום וביצוע פרויקטים חינוכיים בבתי הספר בעיר, כגון פרויקט לחינוך סביבתי, מחנה קיץ מדעי ועוד.
 • הקמת מרכז למידה בכוונתנו לפעול להקמת מרכז למידה שבו יוענקו שיעורים פרטיים לתלמידי העיר.
  המרכז ינוהל על ידי מחלקת החינוך בעירייה, שתעביר כאחוז מתקציבה לנושא (2 מיליון שקלים)
  במסגרת המרכז, כל תלמיד המעוניין בשיעורים פרטיים יקבל רשימת מורים הכוללת:
  תלמידי י"א וי"ב מצטיינים, שיעבירו שיעורים בעלות נמוכה מ-30 שקל לשיעור.
  סטודנטים מהטכניון ומהאוניברסיטאות – בעלות של כ-50 שקל לשיעור.
  מורים מקצועיים (שלא מבית הספר) בעלות המקובלת. המימון להקמת המרכז יגיע ממחלקת החינוך בעירייה, שתקציב לטובתו כאחוז מתקציבה (כשני מיליון שקלים). התשלום למורים יתבצע על ידי המרכז בלבד – שיגבה את התשלום מהתלמידים.
  תלמידים שידי הוריהם אינה משגת – יקבלו שיעורים פרטיים בחינם.
 • הקמת מרכז נוער ליוצאי אתיופיה בקריית מוצקין חיים כיום מאות תושבים יוצאי אתיופיה. אחוז רב  מהם הינם ילדים עד גיל 18."מוצקין של כולנו" תפעל להקמת מרכז לבני נוער ממוצא אתיופי בקריית מוצקין, למען שילובם החינוכי-חברתי המוצלח.
  מטרות המרכז:

– להעניק לבני הנוער תוכניות העשרה חינוכיות וערכיות בשעות אחר הצהריים.
– לעודד קבוצות מנהיגות צעירה, שמטרתן הקמת מנהיגות משמעותית שתוביל תהליכים בקריה.
– לפתח מיזם חינוכי לקידום האוריינות בבתי הספר היסודיים, שמטרתו העלאת ההישגים הלימודיים.
– לקיים סדנאות להורים במגוון נושאים, על פי צרכים העולים מהשטח, במטרה להעלות את מודעותם ומעורבותם בחינוך ילדיהם.
– להעניק עזרה בשיעורי הבית לתלמידי בתי ספר יסודיים מתקשים.
– לספק ארוחת צהרים חמה לתלמידים מעוטי יכולת.

 

נוער

פתיחת מגרשי הספורט בשעות אחר הצהריים 
להנאתם של בני הנוער בקריה

מגרשי ספורט רבים בבתי הספר ובמתנ"סים סגורים כיום בשעות אחר הצהריים, ובני הנוער לא יכולים ליהנות מהם. יש לפתוח את מגרשי הספורט לאחר שעות הלימודים, להפעיל בהם תאורה ולספק מדריכים שיעניקו לבני הנוער ציוד וסיוע, על פי הצורך.

 

אזרחים ותיקים

הקמת בית דיור מוגן
איכותי ולא יקר

לתושבי קריית מוצקין הוותיקים יש כיום אפשרות אחת בלבד למגורים בבית דיור מוגן איכותי: בית אילדן, מרשת "בית בלב" (מכבי שירותי בריאות), שעלות המגורים בו יקרה, ומעבר ליכולתם הכלכלית של מרבית התושבים.
"מוצקין של כולנו" תקדם הקמת בית דיור מוגן חדש בקריית מוצקין, שיעניק מענה איכותי ולא יקר לדיירי הקריה. על פי תוכניתנו, כל תושב ותיק בקריה יוכל לרכוש דירה בבית הדיור המוגן, שייבנה על ידי החברה הכלכלית ללא מטרות רווח. הדיירים ימנו חברה לניהול, שתפעיל את המתחם ותעניק שירותי שמירה, חוגים, בריאות, בידור ועוד, בעלות חודשית מוערכת של עד 3,000 שקל לזוג.
כך, גם תושבים בעלי פנסיה ממוצעת, יוכלו ליהנות מדיור מוגן ברמה גבוהה.