הצטרפו אליי

הישגים

סיעת "מוצקין של כולנו", בהובלת אבי רוטמן, פועלת במשך שנים רבות לשיפור איכות החיים והסביבה בקריית מוצקין – למען כל תושביה. להלן כמה מההישגים הבולטים של "מוצקין של כולנו":

ביטול הקמת חוות הגז

הכוונה להקים תחנת גז באזור פרוטרום או מסריק, במרחק של כשלושה ק"מ ממגורים בקריית מוצקין, הייתה רצינית וממשית: יצחק תשובה כבר קנה את השטח, השר לאיכות הסביבה תמך וראש הממשלה לחץ לביצוע. משמעות הקמת חווה כזו: במקרה של פיצוץ, כל מה שנמצא ברדיוס של מספר קילומטרים – מתאדה (כפי שקרה, למשל, בבלגיה). במילים אחרות: סכנה למותם של מאות בני אדם, תושבי קריית מוצקין.
יו"ר סיעת "מוצקין של כולנו", אבי רוטמן, מונה לייצג את הקריות בוועדה הארצית, והנהיג את המאבק נגד הקמת תחנת הגז יחד עם חברים מעכו, חיפה, קיבוצי האזור וועדי רפאל.
המאבק הסתיים בהצלחה – והגזירה בוטלה.

הגבלת הבנייה במתחם "אורות"

בעקבות מאבקה של "מוצקין של כולנו" הוגבלה הבנייה על שטח בית הקולנוע הישן "אורות" לשש קומות – כפי שנקבע בתב"ע.
המבנה ממוקם בקריית מוצקין הוותיקה, שבה הבנייה נמוכה יחסית. הקבלן שזכה במכרז לבנייה במקום ביקש לבנות בו מגדל של 11 קומות, אולם "מוצקין של כולנו" התנגדה – משום שהבנייה מנוגדת לאופי השכונה ותגרום לבעיות חנייה וצפיפות.
יו"ר "מוצקין של כולנו", אבי רוטמן, הוביל הפגנה בנושא עם תושבי השכונה, ובראשית הקדנציה האחרונה הצליח לגרום לביטול התוכנית. בהמשך לכך, החליטה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה של שלוש הקריות, שבה חבר רוטמן, שלא לאשר עוד חריגות בנייה באזורים אלה (אלא אם במקרים חריגים ביותר).
בכך נקבע סופית כי בקריית מוצקין הוותיקה לא יוקמו מבנים שאינם מתאימים לסביבה הקיימת.

הסרת אנטנה בבניין וילאן 2000

דירה הממוקמת בקומה העליונה של בניין וילאן 2000 בקריית מוצקין, שבו מתגוררים כ-200 דיירים, הפכה לתחנת שידור סלולרית.
"מוצקין של כולנו", בהובלת אבי רוטמן", נאבקה למען הסרת המפגע. שיא המאבק: הפגנה גדולה וסוערת שנערכה במקום.
בעקבות המאבק, התחנה פונתה מהדירה – והתושבים יכולים היו לנשום לרווחה.

הקמת בית הכנסת בנווה גנים

בעקבות פנייתו של אבי רוטמן לשר הדתות יצחק כהן הועבר תקציב לבניית בית הכנסת בנווה גנים, ובית הכנסת הוקם לטובת תושבי הסביבה.

פעילות למען התושבים בוועדת ערים

יו"ר "מוצקין של כולנו", אבי רוטמן, משמש בקדנציה האחרונה חבר בוועדת ערים. במסגרת זו הוא מספק עזרה ותמיכה שוטפת לתושבי הקריה, בהענקת אישורים לבניית מרפסות, פרגולות , מעליות וממ"דים.