הצטרפו אליי

איכות החיים והסביבה

קריית מוצקין סובלת ממחסור בשטחים ירוקים ובמקומות חנייה, וממפגעי איכות סביבה שונים.
"מוצקין של כולנו" תמשיך להילחם גם בקדנציה הזו למען איכות החיים והסביבה של תושבי הקריה.
להלן כמה מהפעולות שבכוונתנו לבצע בקדנציה הקרובה:

הקמת קיר אקוסטי
לאורך מסילת הרכבת ולאורך כביש 4, דרך עכו

אלפי המשפחות המתגוררות לאורך מסילת הרכבת וכביש 4 סובלות באופן יומיומי ממפגעי רעש טורדניים.
"מוצקין של כולנו" תפעל למען הקמת קיר אקוסטי שקוף, שיחליש את הרעש ביותר מ-34 דציבלים – ובכך ישפר לאין ערוך את חיי התושבים, ויעלה את ערך הדירות.
קיר אקוסטי דומה הוקם השנה (2013) בכביש עוקף קריות (22), בעקבות דרישת ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי. אין כל סיבה שקיר כזה לא יוקם גם בקריית מוצקין, לרווחת התושבים.

הסרת אנטנות סלולריות מסוכנות
אימוץ תקן בטיחותי ופריסת כבלים במערכת הביוב

ברחבי קריית מוצקין, בסמוך למבני מגורים ומסחר, פזורות אנטנות סלולריות בעלות עוצמה רבה.
דוגמאות: על גג הבית שבדרך עכו 61, בבית פיקהולץ, על מגדל המים, על גג הקאנטרי ועל גגות בתי אבות.
"מוצקין של כולנו" תפעל להסרת האנטנות המסוכנות, ולאימוץ תקן זלצבורג, לפיו על אנטנות באזורי מגורים להיות בעוצמה מקסימלית של 0.1 יחידות קרינה ובהספק של עד 1 ווט. אנטנות בעלות עוצמה רבה יותר יוקמו במרחק מינימלי של 250 מטר מאזורי מגורים.
זאת ועוד: בכוונתו לאפשר לחברות הסלולריות להעביר מידע בין האנטנות באמצעות כבלים אופטיים, שיפרסו בצנרת הביוב העירונית – במקום בו הקרינה אינה מסכנת איש.
בכל מקרה, לא נקבל עוד התקנה של אנטנות המסכנות את חיינו!

מעבר לאינטרנט קווי בבתי הספר
הגבלת שימוש בטלפונים ניידים וביטול תקשורת WIFI – המסכנת את בריאות התלמידים

מחקרים קובעים כי תקשורת אלחוטית בבתי ספר (WIFI), כמו גם שימוש רב בטלפונים ניידים, מסוכנים לבריאות התלמידים. על פי המחקרים, סביבות WIFI  עלולות לגרום לנזקים נוירולוגים שונים – מקשיי ריכוז ולמידה ועד לסרטן המוח ולמחלות ניוון עצביות.
ארגונים רפואיים ומדינות בכל העולם (גרמניה, רוסיה, בריטניה ועוד) כבר יצאו בהמלצות לשימוש באינטרנט קווי במקום אלחוטי בבתי הספר, וכן להגבלת השימוש בטלפונים סלולריים.
"מוצקין של כולנו" שמה למטרה לאמץ מסקנות מחקרים אלה בבתי הספר שבקרייה: להעביר את בתי הספר לתקשורת קווית, להגביל שימוש בטלפונים ניידים – ולא לסכן את ילדינו לשווא. ראש הסיעה, אבי רוטמן, אף עומד בקשר עם השר לאיכות הסביבה, על מנת שיקדם פעולות אלה בכל בתי הספר במדינה.

הפסקת הזיהום שיוצרים מפעלים
מאבק במפעלים הגורמים למפגעי זיהום אוויר וריח

באזורנו קיימים מפעלים המזהמים את האוויר וגורמים למפגעי ריח ללא כל הפרעה – ובאישור ראשי הערים.
"מוצקין של כולנו" תמשיך להילחם בצורה ממוקדת במפעלים אלה – בדרישה כי יפסיקו לזהם.
במאבק גדול אחד כבר ניצחנו בעבר: ועד הפעולה בראשות אבי רוטמן נאבק נגד מפעל קליל, שגרם לזיהום אוויר חמור בקריית מוצקין – והוביל לסגירתו.
אנו מתחייבים להמשיך ולהילחם בכל גורם מזהם בסביבתנו!

כניסה  חופשית לפארק
לכל תושבי קריית מוצקין

תושבי קריית מוצקין נדרשים לשלם עבור כניסה לפארק. אין לכך כל הצדקה. תושבי הקריה זכאים לכניסה חינם לפארק.
כיום, כספי הכניסה לפארק מופנים לשירותי השמירה והניקיון במקום. "מוצקין של כולנו" תפעל להקמת אטרקציות בפארק שייצרו רווחים – ויופנו לשירותים אלה.
בעבר הגשנו עתירה בנושא באמצעות עמותת "אדם טבע ודין". העתירה לא התקבלה, אך אנו בטוחים בצדקתנו – ונמשיך להילחם על כניסה חופשית לפארק לכל תושבי קריית מוצקין.

חנייה וארנונה
הוספת מקומות חנייה למסחר ולמגורים

  • מסחר: בשדרות גושן קיים מחסור במקומות חנייה, ולכן המסחר במקום אינו מאושר (על ידי הוועדה לבניין ערים). אנו נפעל להוספת חניונים תת-קרקעיים בשדרות גושן, על מנת להפוך אותן לאזור מסחר חוקי ומשגשג.
  • מגורים: על פי התקן העירוני, לכל דירה שנבנית בקריית מוצקין מותרת חנייה אחת בלבד (לפי התקן, לכל דירה שגודלה יותר מ-120 מ"ר מוקצים 1.3 מקומות חנייה). אולם, משפחות רבות בעיר מחזיקות שתי מכוניות ובקרייה מתפתחת מצוקת חנייה. "מוצקין של כולנו" תפעל לשינוי התקן, כך שיעמוד על 2 חניות לכל דירה שגודלה עולה על 80 מ"ר.

הפחתת תשלומי הארנונה
גובה התשלום – על פי המיקום וכמות הדירות ליחידת שטח

כ-98% מהדירות בקריית מוצקין משתייכות לאותו אזור, ועלויות הארנונה זהות לבית צמוד קרקע ולדירה ברב-קומות. זה לא הוגן ולא הגיוני! על גובה הארנונה להיקבע על פי המיקום וכמות הדירות ליחידת שטח. כמו כן, יש להעניק פטור מארנונה לנכס ריק למשך 6 חודשים.